Histolith Innenkalk
  • Histolith Innenkalk

Histolith Innenkalk 18Kg bílý

Vnitřní barva na bázi vápna s přídavkem lněného oleje.
2 046 Kč
S DPH
Počet

542122
  • Vlastní doprava po Praze: Zboží rozvážíme pouze po Praze mezi 9h až 16h.  Objednávky nad 5000 Kč doručíme ZDARMA! Vlastní doprava po Praze: Zboží rozvážíme pouze po Praze mezi 9h až 16h. Objednávky nad 5000 Kč doručíme ZDARMA!
  • Toptrans - Balíková přeprava: Položky ve Vaší balíkové zásilce můžou vážit max. 30 Kg. Toptrans - Balíková přeprava: Položky ve Vaší balíkové zásilce můžou vážit max. 30 Kg.
  • Toptrans - Paletová přeprava: Pro zásilky nad 30 Kg zajistíme výhodnou paletovou přepravu. Cena závisí na hmotnosti zásilky a vzdálenosti viz. ceník přepravce. Toptrans - Paletová přeprava: Pro zásilky nad 30 Kg zajistíme výhodnou paletovou přepravu. Cena závisí na hmotnosti zásilky a vzdálenosti viz. ceník přepravce.
Pro autentické vápenné nátěry, především v oblasti památkové péče, ale i v běžném bytovém fondu. Zvláště vhodná k nátěrům omítek s vysokým podílem vápna, a k renovacím nasákavých minerálních nátěrů.

Vlastnosti

  • vysoká prodyšnost pro vodní páry
  • schopná nasákání a sorpce
  • s minimálním pnutím
  • lze mnohokrát přetírat

Materiálová báze

Vápno, minerální pigmenty a plniva, malý podíl organických přísad (< 5%) pro zvýšení možnosti vázat pigmenty a zpracovatelnosti (m.j. lněný olej).

Balení / velikosti nádob

Vědro 18 kg.

Barevné odstíny

Bílý jako skladové zboží, tónovaný na objednání. Pro konečný nátěr na ucelené ploše použijte pouze materiál jedné výrobní šarže, nebo různé šarže navzájem promíchejte. Samostatné tónování je možné tónovacími barvami odolnými vápnu, nebo práškovými pigmenty. Vhodnost pigmentů předem vyzkoušejte.

Stupeň lesku

Velmi matný.

Skladování

V chladu, ale ne na mrazu.

Hustota

cca 1,5 g/cm3

Ekvivalentní tloušťka vzduchové vrstvy ve vztahu k difuzi sdH2O

0,01 m.

Vhodné podkladové materiály

Podklad musí být bez nečistot, oddělujících součástí a musí být suchý.

Úprava podkladového materiálu

Nové omítky tříd PI, PII a PIII:

Nové omítky nechte dostatečný čas vyzrát. Omítky třídy PI alespoň 4 týdny, omítky tříd PII a PIII alespoň 2 týdny – rozhodující je skutečné vyzrání omítky. Slinuté plochy odstraňte přípravkem Histolith Fluat.

Alternativně lze Histolith Fassadenkal nanášet postupem fresky cca 24 hodiny po nanesení omítky. Při tomto způsobu nanášení je nutné počítat se zvýšeným rizikem brevných nepravidelností – zvláště u tónované barvy

Staré nenatřené omítky a minerální nátěry:

Povrch dobře očistěte. Špatně držící vrstvy odstraňte.

Plochy napadené mechy a řasami:

Mechy a řasy mechanicky odstraňte. Plochy natřete přípravkem Capatox, a nechte dostatečně vyschnout.

Opravy omítek:

Při opravách otevřených trhlin a poškozených omítkových ploch je třeba dbát na to, aby malta na opravu odpovídala svou pevností a strukturou dané omítce. Opravená místa musí být před provedením nátěru dostatečně zatvrdlá a vyzrálá. Opravená místa ošetřete přípravkem Histolith Fluat a dobře opláchněte vodou.

Hliněné omítky:

Povrch očistěte a opatřete penetračním nátěrem Histolith Silikat Fixativ. Nátěr vyzkoušejte na zkušební ploše, a ověřte riziko zabarvení do hněda.

Přírodní kámen:

Jako podklad jsou vhodné pouze nasákavé druhy kamene. Podle možnosti vždy ověřte snášenlivost podkladu s nátěrem na zkušební ploše. Podklad dobře očistěte. Nepevné vrstvy odstraňte.

Pozor: V případě kamene s obsahem vodorozpustných látek může dojít k puchýřování nátěru nebo tvorbě skvrn.

Příprava materiálu

Ředění: čistou vodou (max. 10 %).

Postup nanášení

Pro památkově chráněné objekty doporučujeme nanášení barvy štětkou.

Postup nanášení jednotlivých vrstev

Po přípravě podkladu jeden základní a jeden finální nátěr. Podle nasákavosti podkladu lze barvu ředit maximálně 10 %.

Asilně nebo nerovnoměrně nasákavé podklady předem opatřete penetračním nátěrem Histolith Silikat Fixativ ředěným 2:1 až 1.1 vodou, podle nasákavosti podkladu.

Spotřeba

Cca 150 – 200 g/m2 na jednu vrstvu. Na drsných plochách se spotřeba příslušně zvýší (směrná hodnota bez záruky, přesnou spotřebu stanovte na zkušební ploše).

Podmínky při zpracování

Nezpracovávejte při teplotě pod +8°C (Teplota okolního vzduchu, materiálu a podkladu při zpracování a vysychání).

Vysychání / doba vysychání

Při +20°C a relativní vlhkosti vzduchu 65 % bude barva vyschlá na povrchu za 4 – 6 hodin, schopná dalšího nátěru za 24 hodiny. Při nižších teplotách a vyšší vlhkosti se tyto doby prodlužují.

Čistění nářadí

Okamžitě po použití vodou.

Upozornění

Podle stavu podkladu a klimatických podmínek se mohou vyskytnout barevné odchylky nebo skvrny. Doporučuje se předem nanést zkušební plochu, i pro vyzkoušení snášenlivosti barvy s podkladem. Aby se zabránilo značení tahů, natírejte ucelenou plochu najednou a tahy napojujte do mokrého.

Okolí natíraných ploch pečlivě zakryjte, především sklo, keramiku, lakované plochy, obklady, kámen, kov a dřevo.

542122

Parametry

Oblast použití
Interier
Ředění
Vodou
Vzhled
Matný
Struktura
Hladká