Jak odstranit graffiti

list In: Rady a tipy On:

Postup při odstranění a prevence proti graffiti

Anti-graffiti System

Problém s vandalskými nápisy na stěnách je mimořádně rozšířený v centrech měst i na obytných domech a budovách s historickým významem. Na jeho trvalé a účinné vyřešení vyvinula společnost Colorificio San Marco, která vždy jevila zvlášť citlivý přístup k italským kulturním a architektonickým památkám, speciální profesionální anti-graffitový systém.

Profesionální anti-graffitový systém je výsledkem synergických projektů ve spolupráci se specializovanými výzkumnými institucemi a s Univerzitou Ca’ Foscari v Benátkách, s cílem vývoje takových technik odstraňovaní, které upřednostňují použití rozpouštědel s nízkým dopadem na životné prostředí, jako také přípravků a metod ulehčujících odstraňování a čištění díky ochranné úpravě ploch.

Výsledkem tohoto výzkumu jsou dva prostředky ISOGRAFF a GRAFFITI REMOVER, které zabraňují penetraci pigmentů do podkladu a současně ulehčují samotné odstraňování.

 grafity 1a.png    grafity 1b.png

Jak zasáhnout v případě narušení

 

1. Odstranění

GRAFFITI REMOVER - odstraňovač je speciální gelový přípravek s obsahem rozpouštědel s nízkým dopadem na životné prostředí. Neobsahuje dichlórometán, který je podle platné evropské legislativy hodnocen jako škodlivý. Odstraňovač se snadno nanáší a použití je rychlé. Díky gelové konzistenci nestéká a umožňuje delší dobu účinnosti na povrchu, čímž se o proti tekutým detergentům zamezí nežádoucí penetraci rozpouštěného barviva do ošetřovaného podkladu.

2. Prevence

ISOGRAFF je ochranný vodou ředitelný prodyšný antigrafitový přípravek na ochranu minerálních povrchů, s efektem katodické ochrany a nízkým dopadem na životní prostředí.
Na rozdíl od ostatních antigrafitových nátěrů nevyžaduje k odstranění nápisů obsah rozpouštědel, klasifikovaných jako zdraví nebezpečných anebo zatěžujících životní prostředí.
ISOGRAFF vytváří účinnou bariéru, která omezuje nasákavost a pohlcování nečistot a zabraňuje usazování smogu, bez toho aby byla narušená prodyšnost povrchů. Ulehčuje navíc odstranění následně vytvořených vandalských nápisů obyčejnou teplou vodou. Díky tomu bude samotná operace až 10-násobně rychlejší a úspornější v porovnaní s neošetřeným povrchem.

Výhody Anti-graffiti systému San Marco

  • Preventivní účinek - Ochranná bariéra vytvořená přípravkem snižuje přirozenou nasákavost povrchů, která je příčinou degradace minerálních podkladů.
  • Ochranný účinek - Ošetření povrchu stěny umožňuje jednoduché odstranění graffiti a nápisů obyčejnou teplou vodou.
  • Proti smogový účinek - Tento přípravek je vysoce účinný také proti znečištění smogem a dovoluje jeho jednoduché odstranění obyčejnou teplou vodou.
  • Úplná reverzibilita - Z hlediska ochrany kulturních památek, umožňuje na rozdíl od permanentních ochranných anti-graffiti nátěrů jednoduché odstranění a zaručuje nenarušení ošetřeného povrchu a reverzibilitu zákroků.

Postup prací při odstranění grafity

postup 1.png

1) Šetrné vyčištění stěny od posisovače nebo spreje

postup 2.png

2) Aplikujte štětcem odstraňovač GRAFFITI REMOVER v tlustší vrstvě.

postup 3.png

3) Nechte působit 20 - 40 minut, pak s pomocí kartáče odstraňte znečištění. Opláchněte dostatkem teplé vody.

postup 4.png

4) Při velmi silném znečištění může být postup zopakován.

postup 5.png

5) Prevence -na očištěnou stěnu natřete Isograff.

postup 6.png

6) Výhodou Isograffu je, že oproti jiným preventivním nátěrům začíná fungovat během několika hodin. 

postup 7.png

7) Pigment ze sprejové barvy zůstává na povrchu a nevpíjí se do stěny. Isograf chrání i proti dalším druhům znečištění.

postup 8.png

8) Snadno opláchněte graffiti teplou vodou i s použitím nízkého tlaku vody.

postup 9.png

9) Po umití nečistot znovu natřete Isograff.

Zkušenosti uživatelů

Vlastní zkušenosti prodejce s Graffiti removerem (odstraňovačem)

Několikrát nám posprejovali fasádu naší prodejny a tak jsme si mohli vyzkoušet Graffiti remover na vlastní kůži. Máme hrubou omítku 2.0 zrno, přetřenou Silcolorem od Stachemy. Odstraňvač je sice dražší, ale vždy se nám podařilo graffiti dokonale umýt a nepoškodit fasádní nátěr.

 

Napište nám Vaše zkušenosti s odstraňováním graffiti.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec